speedfight.pl



50 2t po rozgrzaniu gaśnie

Tematy dotyczące eksploatacji i naprawach Speedfighta.

50 2t po rozgrzaniu gaśnie

Post» robercikkk » 23 Wrz 2017, 15:47

Witam, skuter gaśnie po przejechaniu może 300 m. Jak jest zimny odpala normalnie ale po przejechaniu krótkiego dystansu zaczyna się dusić strzelać i w rezultacie gaśnie. Można go odpalić ale jak się doda gazu to się dusi i gaśnie nie ruszając z miejsca. jak się odczeka 20 min można jechać ale 300 m i to samo. i tak się dzieje na nowym gaźniku i kraniku. Stary gaźnik zachowywał się podobnie ale po wyczyszczeniu skuter zaczął jechać i jeździł normalnie ale pod warunkiem że był ciepły natomiast po ostygnięciu lub po nocy nie można było go odpalić ( zalewał świece )i lał benzyną do puszki filtra powietrza, jak dmuchnąłem sprężarką trochę powietrza w filtr to odpalał i później pracował super na ciepłym. Pomyślałem - gaźnik więc kupiłem nowy i tu zaskoczenie odpala od strzała ale zachowuje się tak jak opisałem wyżej....regulowałem gaźnik i nie pomaga. Co sugerujecie jeszcze sprawdzić ? może membranki przy dolocie ? proszę o jakieś rady. Pozdrawiam serdecznie
robercikkk
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 3

Re: 50 2t po rozgrzaniu gaśnie

Post» robercikkk » 13 Paź 2017, 14:01

szkoda że nikt nie chce pomóc. Dodam że membranki wymieniłem i dalej to samo. Wygląda na to że nowy gaźnik jest zły. Tak jakby nie dostawał odpowiedniej dawki paliwa ale dopiero po rozgrzaniu. Tak jakby ssanie przestawało działać i dostawał zbyt mało paliwa. Czytałem że jak rozłączy się konektor od ssania to skuter cały czas jest na ssaniu. Ale i to nie pomaga. Może ktoś podzieli się cennymi informacjami ?
robercikkk
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 3

Re: 50 2t po rozgrzaniu gaśnie

Post» karzetbdg » 14 Paź 2017, 10:11

Wymień świece na nową, ja tak kiedyś miałem gasł losowo i na ciepłym nie chciał odpalić, świeca gubiła iskrę.
Awatar użytkownika
karzetbdg
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 402
Skuter: Peugeot Speedfight 2 Furious 2003r. 50ccm
Grupa: Kujawsko-Pomorskie


Wróć do Eksploatacja i naprawy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron