speedfight.pl



Czarna lista sprzedawców Allegro!

Tutaj możecie pisać o wszystkim co nie jest związane ze skuterami. Licznik postów wyłączony.

Re: Czarna lista sprzedawców Allegro!

Post» pavloo » 02 Lut 2012, 18:54

No jestesmy z tego samego wojewodztwa ale mam do niego 150 km to troche kasy bym musiał na paliwo. Jak niebede miał innego wyboru to bede musiał tak zrobic i pojechac do niego. Ale bede probował przez telefon albo jakos inaczej to załatwic moze sie uda :/ Bo nie wiem czy jakbym poszedł na policje to by to przyjeli bo my tego przez allegro ni załatwialismy tylko na gg. Naprawde nie wiem co dalej robic ;/
Awatar użytkownika
pavloo
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 119
Skuter: Peugeot Speedfight
Grupa: Warmińsko-Mazurskie

Re: Czarna lista sprzedawców Allegro!

Post» macko3131 » 02 Lut 2012, 19:01

pavloo napisał(a):No jestesmy z tego samego wojewodztwa ale mam do niego 150 km to troche kasy bym musiał na paliwo. Jak niebede miał innego wyboru to bede musiał tak zrobic i pojechac do niego. Ale bede probował przez telefon albo jakos inaczej to załatwic moze sie uda :/ Bo nie wiem czy jakbym poszedł na policje to by to przyjeli bo my tego przez allegro ni załatwialismy tylko na gg. Naprawde nie wiem co dalej robic ;/

Policja oczywiście przyjmie zgłoszenie i się tym zajmie, będziesz pewnie musiał dołączyć wydruki rozmów na gg i przelewu :)
Nie ma problemu żeby dorwać takiego delikwenta :wink:
Tylko czasem po prostu ilość czasu przewyższa wartość przedmiotu dla tego dużo osób odpuszcza :)
macko3131
 

Re: Czarna lista sprzedawców Allegro!

Post» pavloo » 02 Lut 2012, 19:06

Jeszcze jutro do niego zadzwonię i zobaczę co z tego wyniknie. Chociaż wątpię żebym się z nim dogadał. Jak coś będę wiedział to napisze wam jutro. Jak na razie dzięki za pomoc. Oczywiście jak będę zmuszony to pójdę na policje bo daleko nie mam :p
Awatar użytkownika
pavloo
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 119
Skuter: Peugeot Speedfight
Grupa: Warmińsko-Mazurskie

Re: Czarna lista sprzedawców Allegro!

Post» Daniels » 03 Lut 2012, 21:09

ania_bike nick z allegro
a z forum magik222222
3 miesiące czekałem na paczkę od niego... Całe szczęście że nie wziąłem wpłaty na konto, ponieważ są na forum tacy co tak zrobili i nie mają ani kasy ani towaru. Więc nie polecam tego gościa. Lepiej nie mieć z nim nic wspólnego. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Daniels
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 521
Skuter: Peugeot Speedfight 2 LC
Grupa: Podlaskie

Re: Czarna lista sprzedawców Allegro!

Post» patryk16 » 19 Lut 2012, 23:39

Daniels napisał(a):ania_bike nick z allegro
a z forum magik222222
3 miesiące czekałem na paczkę od niego... Całe szczęście że nie wziąłem wpłaty na konto, ponieważ są na forum tacy co tak zrobili i nie mają ani kasy ani towaru. Więc nie polecam tego gościa. Lepiej nie mieć z nim nic wspólnego. Pozdrawiam.

Też miałem styczność. Najpierw czekałem za magikiem, a później podaje mu dane a on mówi, że za pobraniem już nie wysyła, ale po dłuższej rozmowie zgodził się. Wszytko ustalone i zero kontaktu, i żadnej paczki nie widać. Moi dwaj koledzy wpłacili mu na konto i ani kasy ani paczki.


Witam. Więc chciałem ostrzec was przed użytkownikiem Redricz na allegro Ambi261
Sprawa wygląda następująco. Napisał do mnie że ma komplet plastików tnt do speedfighta za 250zł z przesyłką.
Dostałem też od razu zdjęcia.
Według opisu plastiki miały wyglądać tak:
:arrow: czacha miała nie mieć jednego głównego uchwytu
:arrow: ogon miał mieć dziury po kierunkach
:arrow: miałem dostać sporo gratisów
:arrow: cena miała wynosić 250 maks. 260zł z wysyłką
A było tak:
:arrow: czacha nie miała 2 uchwytów głównych, a trzeci jest nadłamany
:arrow: ogon miał dziury po kierunkach, ale dodatkowo nie było podajże z lewej strony tych 2 uchwytów mocujących plastiki, jedno poważne pęknięcie, drugie coś podkelejone
:arrow: gratisy miały być potężne a dostałem tylko pług i błotnik seria, z czego pług jest cały popękany
:arrow: do zapłaty przyszło 280zł
Więc pogadałem sobie z nim co i jak, podał mi ten opis i fotki. Dogadaliśmy się i zrobił aukcję http://allegro.pl/plastiki-tnt-do-renow ... 46162.html
I czekałem na wysyłkę, chociaż z tym też były lekki problemy. Zapewniał mnie, że będę zadowolony dokleję sobie ten uchwyt przy czaszy i zakleję, bądź wstawię kierunki w ogon i po za tym pomaluje te plastiki i będzie malinka. Zapewniał mnie że dorzuca mi praktycznie drugi komplet plastików od speeda 1, jakieś elementy lampy, rolki itp, a dostałem tylko ten pług co był cały popękany i błotnik. Cena również się nie zgadzała więc dzwonię do niego i ustaliłem, że wpłaci mi 20zł na konto, potem jeszcze oddzwonił mówił żebym mu napisał numer konta itd. no a ja odebrałem paczkę i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem te plastiki w opłakanym stanie, nie wspomnę o tych drobnych, licznych nadpęknięć, pęknięć w plasticzkach. Zadzwoniłem do niego i mówię, że chcę żeby mi przelał kasę a ja mu to oddam po prostu, wyślę z powrotem. Powiedział, że ok i uzgodnimy to wieczorem i od tego czasu żadnego kontaktu. Pisałem emalie, wiadomości na forum, dzwoniłem, no a w końcu rozpocząłem spór na allegro. Więc kasy w wysokości 20zł nie dostałem, żadnego kontaktu w celu oddania mu tej paczki, więc sprawę zgłosiłem na policji no i będę próbował odzyskać pieniądze na allegro. Więc ostrzegam przed tym użytkownikiem. Konto na forum ma od około 3,5 roku, no postów dużo nie ma, na allegro same pozytywy, w miarę znany no i lipa ;/
Awatar użytkownika
patryk16
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 983
Skuter: Sprzedany.
Grupa: Wielkopolskie

Re: Czarna lista sprzedawców Allegro!

Post» tyka » 26 Lut 2012, 16:32

to nie lepiej rozwiązać to prawnie? chociażby do allegro napisać ;]
Awatar użytkownika
tyka
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 537

Re: Czarna lista sprzedawców Allegro!

Post» patryk16 » 27 Lut 2012, 16:19

tyka napisał(a):to nie lepiej rozwiązać to prawnie? chociażby do allegro napisać ;]

Na allegro na razie mam rozpoczęty spór. Zostało około 15 dni do końca i żadnej odpowiedzi. Jak się skończy to będę się starał odzyskać pieniądze w programie ochrony kupujących do 10 tys. Żeby to przyznali obowiązkiem jest zgłoszenie sprawy na policję i przysłanie kopi świstka ;) Więc spór rozpoczęty, sprawa zgłoszona na policji. Teraz czekam jak mi przyślą ta potwierdzenie z policji. Później w tym programie wezmę udział więc powinienem odzyskać 140 lub te 125zł ;) No i jak się uda to policja się z nim skontaktuje i może nastąpi zwrot paczki i kasy ;) Trzeba myśleć pozytywnie. No co do czasu to można się zastanawiać :D
Awatar użytkownika
patryk16
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 983
Skuter: Sprzedany.
Grupa: Wielkopolskie

Re: Czarna lista sprzedawców Allegro!

Post» tyka » 01 Mar 2012, 19:26

niech inni poszkodowani zrobia tak samo :) w koncu gnojowi sie należy

p.s. sorry za słownictwo ale nie mam słów na takich ludzi
Awatar użytkownika
tyka
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 537

Re: Czarna lista sprzedawców Allegro!

Post» patryk16 » 13 Kwi 2012, 15:11

:arrow: Więc tak spór na allegro zakończony bez żadnej odpowiedzi. Sprawa w toku na policji.

:arrow: Więc dzisiaj zadzwoniła mama Redriczai ustaliłem z nią, że zwróci mi cześć kwoty, ja wycofam oskarżenie tz. powiem, że sprawa wyjaśniona, i dzisiaj patrzyłem i już kasa wpłynęła.
Więc od Redricza dostałem kasę, oczywiście wszytko dzięki temu, że miałem aukcje i sprawa zgłoszona na policji, ale długo to wszytko trwało niestety. Więc sprawa wyjaśniona.

:arrow: No to ja wrócę do sprawy z użytkownikiem Sulofez Kupiłem od niego części na kwotę 300zł z przesyłka. Wszytko ogólnie w porządku, ale nie dostałem lampy przedniej do speeda 2 wycenionej na ok. 50-60zł no i chłodnica miała 2 urwane uchwyty, a niby była cała - ale można tłumaczyć za moje nie dopatrzenie. No i ostatnio nawiązałem kontakt email - owy. Potwierdził to i powiedział, że kasy nie ma, ale może dać coś z części - więc wyszło na to że wyśle mi 2 gaźniki seria trochę nie kompletnych. Ja się zgodziłem. No ale paczki jak na razie brak, twierdzi, że obecnie nie ma kasy na przesyłkę. No spoko rozumie. Ja jestem cierpliwy, każdy ma problemy więc poczekam na odzew w tej sprawie. Będę was informował na bieżąco. ;)
A Sulofez natomiast, nie daje mi żadnej odpowiedzi, wisi mi jakieś 50-60zł
Awatar użytkownika
patryk16
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 983
Skuter: Sprzedany.
Grupa: Wielkopolskie

Re: Czarna lista sprzedawców Allegro!

Post» mariuszek32 » 26 Kwi 2012, 20:20

Witam jestem tu nowy,więc zacznę teraz ja .Mianowicie za wielkiego oszusta uważam usera Kosto12,ponieważ pod koniec jego prac nad owiewkami użytkownika forum Weu zleciłem mu prace nad moimi owiewkami.Zakres prac był spory ,coustom wraz z malowaniem.za cało kształt policzył 830 zł..Wysłałem mu owiewki,wszystko cacy ,cały postęp prac dokumentował zdjęciami,pieniądze wpłacałem przelewami stopniowo.Pod koniec długich męk i oczekiwań gdzie już pachniało niefachowością z jego strony przychodzi sms wysłałem owiewki po szkole ok.18..Zaliczył wcześniej wpadkę iż wysłał żle i paczka do niego wróciła.Ostatecznie niby wysłał w środę po świętach wielkanocnych dziś już który.Unika mnie na gg na telefony i sms-y nie odpowiada,jeszcze wrednie wciska posty pomiędzy moimi prośbami o zwrot owiewek.Zagroziłem pójściem na policje, lecz wcześniej wysłałem do niego na adres który podał przez gg list z prośbą o wyjaśnienie sprawy,lub zwrot na numer konta kwoty pieniędzy.jeśli nie idę na policje zresztą byłem na konsultacji co robić.To tyle nie polecam robić z nim żadnych interesów,chociaż mam nadzieje że wszystko się wyjaśni.
Awatar użytkownika
mariuszek32
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 28
Skuter: speedfight 1 lc 98r.

Re: Czarna lista sprzedawców Allegro!

Post» macko3131 » 26 Kwi 2012, 20:43

Napisałem wiadomość do użytkownika Kosto12 z prośbą o wyjaśnienia w tym temacie.
macko3131
 

Re: Czarna lista sprzedawców Allegro!

Post» mariuszek32 » 26 Kwi 2012, 20:49

macko3131 napisał(a):Napisałem wiadomość do użytkownika Kosto12 z prośbą o wyjaśnienia w tym temacie.


Może się mylę ale po tylu sms-ach i dzwonkach do niego zwątpilem zwrócę honor i przeproszę go narazie tak uważam jak napisalem minęło tyle czasu jak nie odpowiada że mam podstawy tak twierdzić



Więc owiewki doszły.Lecz co jakbyście to zobaczyli masakra.Stan po szpachlowaniu pozostawia wiele do życzenia ,ryski niedoszlifowane miejsca ,strupy na klarze ,wogóle jego braki na powierzchni,za te pieniądze było lepiej dołożyć i kupić STR8.Być może innym nie podpadł lecz mi podpadł na całej lini powinien zwrócić za to co zrobił część kasy, ale co znowu brak kontaktu ,wkrótce dam foto tego coustomu . :o
Awatar użytkownika
mariuszek32
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 28
Skuter: speedfight 1 lc 98r.

Re: Czarna lista sprzedawców Allegro!

Post» mariuszek32 » 12 Maj 2012, 14:31

mariuszek32 napisał(a):
macko3131 napisał(a):Napisałem wiadomość do użytkownika Kosto12 z prośbą o wyjaśnienia w tym temacie.


Może się mylę ale po tylu sms-ach i dzwonkach do niego zwątpilem zwrócę honor i przeproszę go narazie tak uważam jak napisalem minęło tyle czasu jak nie odpowiada że mam podstawy tak twierdzić



Więc owiewki doszły.Lecz co jakbyście to zobaczyli masakra.Stan po szpachlowaniu pozostawia wiele do życzenia ,ryski niedoszlifowane miejsca ,strupy na klarze ,wogóle jego braki na powierzchni,za te pieniądze było lepiej dołożyć i kupić STR8.Być może innym nie podpadł lecz mi podpadł na całej lini powinien zwrócić za to co zrobił część kasy, ale co znowu brak kontaktu ,wkrótce dam foto tego coustomu . :o[/quote
Dopiero po wysłaniu listu z grożbą wniesienia sprawy na policje wziął się za malowanie i wszystko zpartolił.
Awatar użytkownika
mariuszek32
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 28
Skuter: speedfight 1 lc 98r.

Re: Czarna lista sprzedawców Allegro!

Post» GreQuathes » 10 Cze 2012, 18:19

Wiem że za to pewnie dostanę ostrzeżenie ale w pewien sposób też chce coś Wam napisać.

Ja mam na to tylko jeden i sprawdzony sposób ( nigdy nie zostałem w żaden sposób oszukany , a tyle kupowałem rzeczy że zliczyć nie mogę ) , Pierwsze to ilość negatywów ale to dla czepiających się , druga rzecz to zawsze wybieram przesyłkę za pobraniem ( wiem że jest nie raz droższa o 2x , czyli przesyłka tak około 15-30 zł ) ale wtedy mam pewność że przesyłka przyjdzie, druga rzecz to zawszę jak się da to wybieram pobraniową kurierską , gdyby cwaniak wysłał zniszczony lub inny przedmiot to protokół ;) , a trzecia rzecz to zawsze klikaj kup teraz, bo masz 100% dowód że zamówiłeś np nadkole przód peugeot speedfight 2 a gość mógł wysłać Ci kamień i wtedy sprawa na policję . I najlepiej kupować przedmioty od firm a nie od gościa który ma kilka aukcji na allegro.
GreQuathes
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 21

Re: Czarna lista sprzedawców Allegro!

Post» Kuba » 10 Cze 2012, 18:43

Jeden z nielicznych, którzy myślą, a nie tak jak większość patrzy tylko, czy przesyłka kosztuje tyle, czy może 5 zł drożej. Z tym kupowaniem od firm również na plus.

Dodatkowo firmę można sprawdzić w rejestrze, czy faktycznie dane są prawdziwe i czy ktoś taki istnieje.

Link do CEIDG:
https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.P ... earch.aspx
Kuba
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Off-topic

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron