speedfight.pl



ogólnie

Tematy dotyczące innych skuterów niż SpeedFight jak i motocykli.

ogólnie

Post» DamianoWRC » 16 Cze 2012, 22:37

Witam dzisiaj kupiłem filtr stożkowy najtańszy taki blaszany jak by i jest bardzo dziwny dźwięk jakby kosiarka nie wiem może jest fajny ale jest bardzo głośny wydaje mi się że trochę wieśniacko chodzi czy to normalne? ojciec mówi że przyzwyczaję się do dźwięku sam nie wiem;/ czy regulacja coś da? bo jak nie do zakładam mój seryjny filtr i już czekam na wasze opinie
DamianoWRC
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 9

Re: ogólnie

Post» pawelvivacity » 16 Cze 2012, 22:50

Filtr taki będzie głośny i pierdzący. Do seryjnego skutera czyli bez tuningu nie warto wkładać stożka , można zatrzeć cylinder przez własną głupotę lub nawet wypalić dziurę w tłoku.
Awatar użytkownika
pawelvivacity
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 961
Skuter: Peugeot Vivacity
Grupa: Lubelskie

Re: ogólnie

Post» DamianoWRC » 16 Cze 2012, 22:54

to do jakiego można jak nie do seryjnego?
DamianoWRC
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 9

Re: ogólnie

Post» kamilo$ » 17 Cze 2012, 09:22

LOL no chyba do tuningowanego, no nie? :|
Awatar użytkownika
kamilo$
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 193
Skuter: Peugeot Speedfight 3 AC 2T 2009
Grupa: Lubelskie

Re: ogólnie

Post» DamianoWRC » 17 Cze 2012, 09:38

a kiedy on będzie tuningowy ja mam u siebie nowy tłumik i wariator to już mam stuningowany?bo was nie czaje
DamianoWRC
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 9

Re: ogólnie

Post» kamilo$ » 17 Cze 2012, 10:03

Ale serię pewnie... Ja cię moja 6-cioletnia siostra bardziej orientuje się w skuterach jak ty :no:


Zacznij pisać normalnie, jak ktoś jest mniej obeznany w temacie to trzeba wytłumaczyć!
Jeszcze jeden bezsensowny post w jakimś temacie i poleci ostrzeżenie,
Damian
Awatar użytkownika
kamilo$
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 193
Skuter: Peugeot Speedfight 3 AC 2T 2009
Grupa: Lubelskie

Re: ogólnie

Post» pawelvivacity » 17 Cze 2012, 10:09

DamianoWRC napisał(a):a kiedy on będzie tuningowy ja mam u siebie nowy tłumik i wariator to już mam stuningowany?bo was nie czaje

Więc, stożek montujemy gdy przykładowo zmieniamy gaźnik na taki o większej przepustowości np. Dellorto 17,5 mm, 19mm lub w przypadku montażu cylindra o większej pojemności ale to już według upodobań. Musowo zmienić filtr na stożkowy przy montaży króćca Top Racing bo seryjny się nie mieści. Reasumując jeśli masz tylko sportowy wydech i wariator to nie zmieniaj filtra , bo możesz jeszcze popsuć skuter :no:
Awatar użytkownika
pawelvivacity
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 961
Skuter: Peugeot Vivacity
Grupa: Lubelskie

Re: ogólnie

Post» DamianoWRC » 18 Cze 2012, 19:58

Witam mam jedno pytanko i temat do zamknięcia kupiłem moduł odblokowany i on nic nie dał skuter jedzie jak jechał ale dokupiłem stożka czy regulacja gaźnika może dopiero poprawić osiągi po nowym stożku i odblokowanym module?
DamianoWRC
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 9

Re: ogólnie

Post» Damian » 18 Cze 2012, 20:19

W peugeocie moduł jest blokowany do takiej skali obrotów, które 50cc nigdy nie osiągnie. Więc wywaliłeś kase w błoto.
Jak dałeś ten stożek to teraz musowo większa dysza, około 80 i regulacja. Oprócz większego spalania, mniejszej żywotności cylindra i delikatnej poprawy przyspieszenia nic Ci nie da. :wink:
Awatar użytkownika
Damian
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 3416
Skuter: Peugeot Speedfight 100cc
Grupa: Mazowsze


Wróć do Inne skutery/motocykle

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron