speedfight.pl



Kapie olej z tłumika

Tematy dotyczące eksploatacji i naprawach Speedfighta.

Kapie olej z tłumika

Post» BrydzioL800 » 08 Maj 2011, 20:56

Pomóżcie czemu kapie olej z tłumika??
Awatar użytkownika
BrydzioL800
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 397
Skuter: PEUGEOT SPEEDFIGHT 2 SILVER SPORT.
Grupa: Dolnośląskie

Re: Kapie olej z tłumika

Post» Marcin0497 » 08 Maj 2011, 21:02

Musi kapać, ponieważ Speed to 2T.
Awatar użytkownika
Marcin0497
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 113
Skuter: Był 206 WRC '04... Jest DT 50R '07
Grupa: Wielkopolskie

Re: Kapie olej z tłumika

Post» Killerek » 09 Maj 2011, 08:38

Hmm, pewnie masz Olej Castrol Power1 Racing 2T, miałem ten olej i uważam za średni;/, nie przepala go wgl, jak skuter postoi pare godz, dużo oleju nagromadza się i ciężko odpalić. Dobry jest olej z orlenu (ten czerwony), jak go wlałem znikł problem z odpalaniem, nagaru też nie było(to samo prawie co castrol), tańszy, łatwiej go dostać.
Awatar użytkownika
Killerek
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 428

Re: Kapie olej z tłumika

Post» rafcuss95zdw » 09 Maj 2011, 15:51

No to masz kolego pojęcie o olejach. Co z tego że ciężko przepala. To jest 2t i będzie zawsze przepalał, liczy się smarowanie a nie odpalanie. A poresztą jak ciężko odpala to masz za bogatą mieszankę i zalewa. Myślę że nie muszę wystawiać opini o oleju z Orlenu za 12zł. A jak już to powiem że ten olej dobrze smaruje silnik do 30km/h, Więc nie ma co porównywać do Castrola.
rafcuss95zdw
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 644
Skuter: Speedfight II LC

Re: Kapie olej z tłumika

Post» Killerek » 09 Maj 2011, 16:08

@UP Miałem oba oleje, oba tłoki były bez nagaru, gaźnik mam wyregulowany perfect. "To jest 2t i będzie zawsze przepalał" więc castrola mój skuter nie trawił ...
Awatar użytkownika
Killerek
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 428

Re: Kapie olej z tłumika

Post» Nic0 » 09 Maj 2011, 18:33

BrydzioL800 napisał(a):Pomóżcie czemu kapie olej z tłumika??


Co to znaczy kapie kurde? Leje się strumieniem :?: Opisz to normalnie.
Awatar użytkownika
Nic0
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 3070
Skuter: Suzuki GSX-R 750 K6/K7
Grupa: Opolskie

Re: Kapie olej z tłumika

Post» BrydzioL800 » 09 Maj 2011, 18:51

No kapie plamkami na tłumiku zostaje bo mam ZX a propo nie wiecie czy można cos do ZX włozyć bo pierdzi?
Awatar użytkownika
BrydzioL800
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 397
Skuter: PEUGEOT SPEEDFIGHT 2 SILVER SPORT.
Grupa: Dolnośląskie

Re: Kapie olej z tłumika

Post» Nic0 » 09 Maj 2011, 19:10

BrydzioL800 napisał(a):No kapie plamkami na tłumiku zostaje bo mam ZX a propo nie wiecie czy można cos do ZX włozyć bo pierdzi?


Czyli nie kapie tylko ślady zostają? Jeśli tak to tak ma być :)
Awatar użytkownika
Nic0
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 3070
Skuter: Suzuki GSX-R 750 K6/K7
Grupa: Opolskie

Re: Kapie olej z tłumika

Post» Adossek4 » 09 Maj 2011, 19:17

rafcuss95zdw napisał(a):No to masz kolego pojęcie o olejach. Co z tego że ciężko przepala. To jest 2t i będzie zawsze przepalał, liczy się smarowanie a nie odpalanie. A poresztą jak ciężko odpala to masz za bogatą mieszankę i zalewa. Myślę że nie muszę wystawiać opini o oleju z Orlenu za 12zł. A jak już to powiem że ten olej dobrze smaruje silnik do 30km/h, Więc nie ma co porównywać do Castrola.


Co ty za głupoty gadasz ze ten olej dobrze smaruje do 30km/h a co moze pozniej zle?? Wszystkie oleje smaruja dobrze.

Co od problemu zmien olej na inny "najlepszy" i sprawdzony jest Mobil 1 Fully Syntetic,spala go w 99%!!
Adossek4
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 364

Re: Kapie olej z tłumika

Post» rafcuss95zdw » 09 Maj 2011, 19:47

Głupoty to ty gadasz. Mój kolega miał właśnie tak w sr że cały dyfuzor miał zachlapany olejem a miał leo tt. Wiecie dlaczego tak było ? Bo właśnie lał ten olej z Orlenu i przy większych prędkościach go nie spalał i wypluwał.
rafcuss95zdw
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 644
Skuter: Speedfight II LC

Re: Kapie olej z tłumika

Post» BrydzioL800 » 09 Maj 2011, 21:08

Ten olej z orlenu to jedno wielkie badziewie jest za gęsty do skuterów polecam CASTROL ACTEVO 2T

To nie temat o wyborze oleju. Jeszcze jeden podobny post i ostrzeżenie.
Stopro
Awatar użytkownika
BrydzioL800
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 397
Skuter: PEUGEOT SPEEDFIGHT 2 SILVER SPORT.
Grupa: Dolnośląskie

Re: Kapie olej z tłumika

Post» Nic0 » 09 Maj 2011, 22:03

BrydzioL800 napisał(a):Ten olej z orlenu to jedno wielkie badziewie jest za gęsty do skuterów polecam CASTROL ACTEVO 2T

To nie temat o wyborze oleju. Jeszcze jeden podobny post i ostrzeżenie.
Stopro


Weź nie pier****. Lałem ten olej cały czas do skutera i było ok. Nawet na 70cc. Więc synek nie wypowiadaj się.
Awatar użytkownika
Nic0
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 3070
Skuter: Suzuki GSX-R 750 K6/K7
Grupa: Opolskie

Re: Kapie olej z tłumika

Post» Nic0 » 09 Maj 2011, 22:04

rafcuss95zdw napisał(a):. A jak już to powiem że ten olej dobrze smaruje silnik do 30km/h


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Nic0
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 3070
Skuter: Suzuki GSX-R 750 K6/K7
Grupa: Opolskie

Re: Kapie olej z tłumika

Post» LOSU12 » 09 Maj 2011, 22:06

Ja tak samo nic nie mam do tego oleju zrobiłem na nim ok 5000km i jest tani, jedyny minus to to, że kopci. Aktualnie jeżdżę na mobilu
Awatar użytkownika
LOSU12
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 1598
Grupa: Kujawsko-Pomorskie

Re: Kapie olej z tłumika

Post» rafcuss95zdw » 10 Maj 2011, 07:20

Nic0 napisał(a):
rafcuss95zdw napisał(a):. A jak już to powiem że ten olej dobrze smaruje silnik do 30km/h


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:




Nico, to była taka przenośnia że do 30. Chodzi mi że smaruje dobrze na małych obrotach, na większych nie spala i wypluwa wydechem.
rafcuss95zdw
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 644
Skuter: Speedfight II LC

Następna

Wróć do Eksploatacja i naprawy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron