speedfight.pl



Rejestracja skutera

Tematy ogólne dotyczące SpeedFighta.

Rejestracja skutera

Post» Warrior » 05 Mar 2008, 10:15

Siemacie !
Kupiłem skuter który jeszcze nigdy nie był zarejestrowany (wrzesien 2007)
Dostałem do niego wszystkie książeczki oraz taką kartkę z danymi jak by wyjechał prosto z fabryki. Nic więcej. Nie mam żadnej umowy. Co mi trzeba żeby go zarejestrowac ?
Awatar użytkownika
Warrior
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 175
Skuter: Peugeot Speedfight 2 X-Race

Post» Sznurek » 05 Mar 2008, 11:38

Kupiony w Polsce, czy za granicą ?

Papiery ma z Polski ?
Awatar użytkownika
Sznurek
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 284
Skuter: Speedfight 2 AC, Vespa ET 4

Post» Warrior » 05 Mar 2008, 20:12

Papiery ma po angielsku. Ale pieczatka jest chyba po holendersku
Awatar użytkownika
Warrior
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 175
Skuter: Peugeot Speedfight 2 X-Race

Post» PeugeotFighter » 05 Mar 2008, 20:35

Ten świstek to tamtejszy dowód jak to u nas zniemczają Brief. Na zachodzie z tego co wiem to nie trzeba rejestrować motoroweru, wystarczy mieć przy sobie ten świstek. Ogólnie nie ma problemu z rejestracją tłumaczysz ten papier, robisz przegląd i rejestrujesz :wink:
Awatar użytkownika
PeugeotFighter
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 892
Skuter: Peugeot Speedfight II 206 WRC 2003 r.

Post» Speedy » 05 Mar 2008, 22:53

PeugeotFighter napisał(a):Ogólnie nie ma problemu z rejestracją tłumaczysz ten papier, robisz przegląd i rejestrujesz :wink:



A opłata skarbowa? :roll:
Awatar użytkownika
Speedy
Honorowy moderator
 
Posty: 1888
Skuter: SpeedFight 2 Full Racing & 206 WRC & Masa części na sprzedaż
Grupa: Małopolskie

Post» PeugeotFighter » 06 Mar 2008, 14:54

speedy206 napisał(a):
PeugeotFighter napisał(a):Ogólnie nie ma problemu z rejestracją tłumaczysz ten papier, robisz przegląd i rejestrujesz :wink:



A opłata skarbowa? :roll:


A racja :wink: Z tym najwięcej latania jest :D
Awatar użytkownika
PeugeotFighter
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 892
Skuter: Peugeot Speedfight II 206 WRC 2003 r.

Post» Sznurek » 07 Mar 2008, 10:17

Musisz mieć umowę kupna, więc sam sobie napisz...
Najlepiej polsko-angielską, bo taniej wyjdzie tłumaczenie.
Z umową i całą resztą do tłumacza, potem do urzędu skarbowego po zaświadczenie o zwolnieniu z vatu i na przegląd (uwaga! nie każda stacja ma uprawnienia), potem z kompletem dokumentów do wydziału komunikacji...
Awatar użytkownika
Sznurek
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 284
Skuter: Speedfight 2 AC, Vespa ET 4

Post» PeugeotFighter » 07 Mar 2008, 21:07

Sznurek napisał(a):Musisz mieć umowę kupna, więc sam sobie napisz...
Najlepiej polsko-angielską, bo taniej wyjdzie tłumaczenie.
Z umową i całą resztą do tłumacza, potem do urzędu skarbowego po zaświadczenie o zwolnieniu z vatu i na przegląd (uwaga! nie każda stacja ma uprawnienia), potem z kompletem dokumentów do wydziału komunikacji...


Jak może mieć umowe kupna-sprzedaży, jeżeli ten motocykl oficjalnie do nikogo nie należał, bo był nie zarejestrowany :?: :!: Chyba że na tym świstku jest właściciel :wink:
Awatar użytkownika
PeugeotFighter
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 892
Skuter: Peugeot Speedfight II 206 WRC 2003 r.

Post» matispeed20 » 07 Mar 2008, 21:40

No więc tak. Najważniejsze to musisz mieć akt własności. Jeśli skuter jest nówka to wtedy jest to faktura a jeśli używany to wtedy umowa kupna sprzedaży. Oczywiście jeśli skuter jest z zagranicy to konieczne jet tłumaczenie papierów. No i idziesz z tym do urzędu do odpowiedniego okienka dajesz ten dokument i również najlepiej ważne OC bo jeśli nie będzie ciągłości to płacisz kare. To jest jakiś procent ceny pojazdu. NO i od razu dostajesz świstek o przyznaniu dowodu rejestracyjnego próbnego i tablice. I potem po miesiącu idziesz z tym dowodem próbnym i oni wymieniają ci na taki normalny (trzyczęściowy
Awatar użytkownika
matispeed20
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 376
Skuter: Speedfight I

Post» Sznurek » 08 Mar 2008, 12:27

PeugeotFighter napisał(a):
Sznurek napisał(a):Musisz mieć umowę kupna, więc sam sobie napisz...
Najlepiej polsko-angielską, bo taniej wyjdzie tłumaczenie.
Z umową i całą resztą do tłumacza, potem do urzędu skarbowego po zaświadczenie o zwolnieniu z vatu i na przegląd (uwaga! nie każda stacja ma uprawnienia), potem z kompletem dokumentów do wydziału komunikacji...


Jak może mieć umowe kupna-sprzedaży, jeżeli ten motocykl oficjalnie do nikogo nie należał, bo był nie zarejestrowany :?: :!: Chyba że na tym świstku jest właściciel :wink:


Musi mieć jakiś akt własności jak nie ma faktury to niech sobie sam napisze umowę...
Ja tak zrobiłem, bo skuter nie może wziąść się z nikąd, urzędnik musi mieć komplet dokumentów do rejestracji...

P.S. na zachodzie 50-tek się nie rejestruje, tablice są od ubezpieczyciela po upływie czasu ubezpieczenia wykupuje się nowe...
Awatar użytkownika
Sznurek
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 284
Skuter: Speedfight 2 AC, Vespa ET 4

Post» Warrior » 08 Mar 2008, 13:01

No tak ale skuter jeszcze nie był rejestrowany wiec i nie miał ubiezpieczenia mam kwit z fabryki. Nie moge napisac umowy na jakaś Polska firme ? To by był jak nowy ?
Awatar użytkownika
Warrior
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 175
Skuter: Peugeot Speedfight 2 X-Race

Post» matispeed20 » 08 Mar 2008, 13:21

Co wy piszecie. Jak można samemu umowę napisać. Przecież muszą podpisać obie strony
Awatar użytkownika
matispeed20
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 376
Skuter: Speedfight I

Post» PeugeotFighter » 08 Mar 2008, 21:30

Jeśli nie był rejestrowany, to żadnej umowy nie piszesz tylko rejestrujesz jak nowego :wink: tłumaczysz to co masz i już :wink: Co do umowy to wszystko można, ale pod warunkiem że pojazd miał wcześniej właściciela. Sam sobie napisałem 2 umowy, ale to wszystko było z drugiej ręki. Faktura zakupu + dowód i śmigasz do urzędu. Jeszcze Vat i z głowy :)
Awatar użytkownika
PeugeotFighter
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 892
Skuter: Peugeot Speedfight II 206 WRC 2003 r.

Post» Sznurek » 09 Mar 2008, 20:03

matispeed20 napisał(a):Co wy piszecie. Jak można samemu umowę napisać. Przecież muszą podpisać obie strony


Jak nie ma drugiej strony to niech sobie wymyśli, nikt tego nie sprawdza, bo i jak skoro 50-tek na zchodzie się nie rejestruje, a urzędnik musi mieć komplet dokumentów i już...
Awatar użytkownika
Sznurek
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 284
Skuter: Speedfight 2 AC, Vespa ET 4


Wróć do Ogólnie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron